Kopírování článků je povoleno - Копирование статей разрешено - Copying of articles is permitted - Kopieren von Artikeln ist erlaubt

Rekordy v přímém přenosu 4!!

16. března 2011 v 16:08 | SHX153 |  Moje nejlepší problémy
V těchto dnech se po celém světě programy Popeye a Alybadix snaží ověřit rekordní ideální modelový mat v sériovém pomocníku. Hodnota tohoto rekordu publikovaného v Kanadě 13.3.2011 byla 22 tahů a jen pro zajímavost uvádím, že program Alybadix testoval posledních 21 tahů 2 hodiny a 6 minut.

Podařilo se mi objevit pozici, kterou program Popeye řeší v čase 0.090 s! Na šachovnici je pouze černý král, který se snaží aby dostal co nejdříve mat. Král musí udělat sérii 40 tahů a teprve potom mu může dát bílý jedním tahem mat. Tomuto druhu šachového problému se proto říká sériový pomocný mat. A ten mat, který pak dá bílý černému králi, je tak čistý, že čistější ani být nemůže! Na šachovnici nezůstane nic co by rušilo, proto se tomuto matu říká ideální modelový. Pozice je čerstvá jen několik málo hodin, ale programy již prošly miliardy pozic a já nemůžu dále čekat a riskovat že objeví právě tuto! Můj časový náskok odhaduji nyní jen na desítky minut!


Úspěšní řešitelé zde budou uveřejněni! Zde je ještě aktuální chytrá tabulka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SHX153 SHX153 | E-mail | 12. dubna 2011 v 15:34 | Reagovat

Zoran Sibinovič vytvořil nový rekord v sériovém pomocném ideálním modelovém matu věží(SH#51)! Blahopřeji!
http://originals.chessproblems.ca/

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama