Kopírování článků je povoleno - Копирование статей разрешено - Copying of articles is permitted - Kopieren von Artikeln ist erlaubt

Únor 2014

Legální marihuana jako magnet na turisty

13. února 2014 v 18:05 | SHX153 |  Důležité


V Coloradu se od 1. ledna letošního roku jako v prvním státě USA smí legálně prodávat marihuana pro osobní použití. Toho chytře využili obchodníci v cestovním ruchu a začali turisty lákat na unikátní zážitky z cesty točící se právě kolem marihuany v jejích různých podobách.

Zelená středa, jak Američané říkají letošnímu Novému roku, se stala historicky prvním dnem, kdy mohly obchody v Coloradu zákazníkům starším 21 let legálně nabídnout marihuanu pro rekreační účely. Koncem loňského roku tady o legalizaci marihuany rozhodlo referendum. Tento krok doprovází v posledních týdnech v oblasti turistiky euforie i obavy.

Prozíraví podnikatelé se chopili příležitosti a začali okamžitě nabízet "marihuanové túry". Tak například My 420 Tours se prezentují jako první americká společnost zaměřující se na legální marihuanovou turistiku. Zajistí vyzvednutí na letišti, ubytování, program i průvodce. Cestovatelé se během zájezdu dozvědí o marihuaně nové informace a na různých místech se dostanou také ke vzorkům.

Spiro Tours, také specializující se na marihuanové túry, slibují jedinečný cestovatelský zážitek. Turisté se setkají se zkušenými pěstiteli a nahlédnou do zákulisí marihuanového průmyslu. Kromě toho společnost láká také na aktivity v přírodě, odpočinek a kulturu. U obou společností vyjde několikadenní program v přepočtu okolo 25 až 30 tisíc korun.

Řada turistických destinací v Coloradu má z rozšíření marihuany naopak strach. Například některé lyžařské areály se obávají, že by mohla odradit návštěvníky, kteří by se sem chystali přijet s dětmi. Provozovatelé lyžařských středisek proto uživatelům marihuany připomínají, že ji nesmějí kouřit ve frontách na vlek či lanovku, a že zákaz platí také na sjezdovce.

Zdroj: novinky.cz

Hra

1. února 2014 v 9:59 | SHX153 |  Věřte - nevěřte
Hraji tenisovou hru a docela se mi daří! Přijali mě i do českého tenisového klubu, ve kterém již ale nehraji. Nejen v šachu se kluby snaží získat silné hráče. Mé závislosti si všimli nejdříve v Austrálii, za kterou jsem hrál asi týden. Pak ale přišla velmi zajímavá nabídka z Argentiny (Diamond Team), kterou jsem nakonec přijal. Hráči jsou zde velmi tvrdí a odolní jak po fyzické, tak psychické stránce!


Každý člověk prý má tři životy: veřejný, soukromý a tajný. Vše o mém tajném životě zde.