Kopírování článků je povoleno - Копирование статей разрешено - Copying of articles is permitted - Kopieren von Artikeln ist erlaubt

Lekce č.5 - Skotský gambit

12. listopadu 2016 v 11:57 | SHX153 |  ŠK Zlín-Malenovice, z.s.
Velmi důležité je dobře nebo pokud možno co nejlépe rozehrát partii. Jestli již v zahájení ztratím bez jakékoliv kompenzace pěšce, může se to ukázat později jako rozhodující faktor. Pamatuji si, jak jsme ve vyučování jako začátečníci hráli šachy na průhledné fóĺii a neustále gumovali ty "poklidné italské varianty". Žádný šachový program jsme neměli, tak jsme hráli pořád to svoje. Dnes se zeptám mé Rybky a hned mi řekne co mám hrát, jen si to zapamatovat!

Našel jsem na You Tube výborné video, které jsem zařadil do naší již 5.lekce. Jestli hraješ 1.e4 e5, tak to musíš vidět!
Video pojednává o Skotském gambitu a vznikají zde varianty, které je důležité znát. Ptal jsem se Rybky co hrát na 4. Sc4 a radí mi přejít tahem -4...Jf6 do hry 2 jezdců v obraně, je to solidní pokračování jen je třeba jej znát a po 5.e5 se nebát a pokačovat tahem d5!

Video od KM Petra Koutného ukazuje hlavní varianty, ve kterých je dobré se orientovat! Mohu potvrdit, že ve Vlčnově to opravdu hrají.

https://www.youtube.com/watch?v=gK67j99RQ08

Jinak je důležité se vracet každý den i zde!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 shx153 shx153 | 13. listopadu 2016 v 13:52 | Reagovat

Černá neděle malenovického šachu! Brrrrr! :-!

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama