Kopírování článků je povoleno - Копирование статей разрешено - Copying of articles is permitted - Kopieren von Artikeln ist erlaubt

Lekce č.6 - pěšcové koncovky

19. listopadu 2016 v 10:23 | SHX153 |  ŠK Zlín-Malenovice, z.s.
V naší již 6. lekci seriálu Chci být lepší hráč si povíme velmi důležité věce o pěšcových koncovkách! Toto je opravdu nutné znát a pokud to neznáš, tak je zde právě pro nás připravena následující videoukázka. Pro mě to byla taky novinka, ale postačí 1-2 zhlédnutí a všechno pochopíš! Výborné video, ve kterém jsou vysvětleny nejen základy pěšcových koncovek, ale také pravidlo vzdálené opozice, čtverce a trojúhelníku. Třeba o tom trojúhelníku, jsem jen slyšel a to ještě velmi dávno. Překvapený

Velmistr Michail Tal přezdívaný jako Čaroděj z Rigy, na dotaz jaký je jeho nejoblíbenější televizní program zaskočil nečekanou odpovědí: Šach pro začátečníky od velmistra Jurije Averbacha. Na nechápající pohled redaktora odpověděl: Opakování je matka moudrosti. Vždy se dozvím tolik nových věcí, až se divím, že jsem se stal mistrem světa.

https://www.youtube.com/watch?v=1aYfNAyWxqc

Další skvělá navazující videonovinka z Vlčnovského kanálu You Tube! Ukázky z partií dokazují, že mýlit se mohou v propočtech i velmistři a jednoduchý návod, jak počítat na první pohled složité propočty v pěšcových koncovkách.

https://www.youtube.com/watch?v=Gw_60Six96k&t=1592s

Všechen tento materiál po pochopení ve svých partiích dříve nebo později prodáme! A každý den neustále musíme pracovat na svém zlepšení zde!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama