Kopírování článků je povoleno - Копирование статей разрешено - Copying of articles is permitted - Kopieren von Artikeln ist erlaubt

Lekce č.7 - dámské koncovky

26. listopadu 2016 v 11:10 | SHX153 |  ŠK Zlín-Malenovice, z.s.
Je tu sice už náš 7 díl cesty ke zlepšení, ale i v tuto chvili se můžeš klidně přidat. Dámské koncovky musíme taky znát a opravdu se je dobře naučíme! Už dnes budeme vědět o dámských koncovkách víc, než mnozí silní hráči!

Při vzpomínce na mé šachové začátky řeknu příběh.
V roce 1979 mi táta přivezl z Prahy knihu od velmistrů J.Averbacha, A.Kotova a M.Judoviče - Šachová škola. Myšlenka napsat knihu o šachové hře vznikla na popud diváků úspěšného televizního seriálu "Šachová škola", který vysílala Ústřední televize SSSR. V té době opravdu super kniha! Ještě si vzpomínám, že mu údajně prodavač říkal, je to novinka a hodně žádaná! To co je v té knize o dámských koncovkách se my naučíme taky a v podstatně kratším čase!

Na Vlčnovském kanálu You Tube je právě pro nás samouky připraveno výborné video, po jehož zhlédnutí se budeme cítit s dámami naprosto pohodlně. Ještě jako bonus je zde zadarmo vysvětleno pravidlo trojúhelníku v koncovce K+D/K+V. Hned v úvodu finta podle pravidel FIDE, kterou může použít každý hráč. Nastudovat tento materiál z knih by trvalo dlouhé desítky hodin!

https://www.youtube.com/watch?v=DuopFLCz4Rk

Další úzce související článek zde.
Každý si může vyzkoušet správný postup v této opravdu těžké koncovce. Ale my už známe pravidlo trojúhelníku, takže to do 50-ti tahů určitě zvládneme! Jako kuriozitu ještě uvádím, že u ukázky č.3 již před 8 lety uživatel You Tube našel v samém závěru záznamu chybné pokračování! Překvapený
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 shx153 shx153 | 29. listopadu 2016 v 13:47 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama