Kopírování článků je povoleno - Копирование статей разрешено - Copying of articles is permitted - Kopieren von Artikeln ist erlaubt

Lekce č.8 - centrum

3. prosince 2016 v 16:31 | SHX153 |  ŠK Zlín-Malenovice, z.s.
V naší již 8. šachové lekci si povíme o důležitých pravidlech, kterými se řídí nejen velmistři, ale v současnosti i silné šachové motory!

Aaron Nimcovič byl přední šachista a šachový teoretik, jeden z největších průkopníků poziční hry. Narodil se v Rize v židovské rodině, později působil v Německu a zemřel jako dánský občan v Kodani. Kromě řady turnajových úspěchů se proslavil klasickými knihami Můj systém a Můj systém v praxi, v nichž shrnuje své názory na strategii šachu. Největšího úspěchu dosáhl na turnaji v Karlových Varech 1929, kde vyhrál před Capablankou a Spielmannem.

Zde je videoukázka z jeho knihy, kde jsou vysvětleny velmi důležitá pravidla, které musíme dodržovat a neustále si je připomínat.Techniku správného propočtu a taktický postřeh každý den neustále musíme cvičit a rozvíjet zde! Jsou i jiné možnosti tréninku, ale tento se mi jeví jako nejzábavnější a rozhodně doporučuji! Momentálně s mnoha dalšími řešiteli a hráči stojím před hranicí 2000 Elo bodů. Pokud překročíš na Chesstempo tuto hranici, dostaneš se mezi 400 nejlepších řešitelů z 12 750, kteří řeší tyto taktické úkoly. Zisk několika málo bodů zajišťuje posun i o desítky míst v žebříčku.

Evidují, že jsem doposud řešil 1758 diagramů s 64,90 % úspěšností. Po získaných zkušenostech můžu doporučit jak správně řešit. Při řešení je třeba mít klid a nebýt ničím rušen stejně jako u partie. Je důležité být odpočatý a mít jak se říká "čistou hlavu", stejnětak jako když zodpovědný řidič usedá za volant.

A když už jsem přesvědčen, že vidím správné pokračování, tak právě v tomto okamžiku je to pro mě signál, abych začal makat na 100% ! S vyplazeným jazykem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 shx153 shx153 | 4. prosince 2016 v 16:57 | Reagovat

Za pouhé 4 dolary jsem získal na 4 měsíce zlaté členství... http://chesstempo.com/chess-tactics.html

Vidím už jakého velmistra jsem úspěšně napodobil a pokud pozici nerozumím, tak   program Komodo mi to pak rád vysvětlí. Prostě bez jakéhokoliv omezení! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama